ایده ای شیرین و عجیب برای کسب درآمد بیشتر!

//ایده ای شیرین و عجیب برای کسب درآمد بیشتر!

ایده ای شیرین و عجیب برای کسب درآمد بیشتر!

شاید همه ما در کودکی آرزوی رفتن به اتاقی پر از بستنی را داشتیم. حالا موزه ای در لس آنجلس این رویا را به واقعیت تبدیل کرده است. موزه بستنی جایی است که ایده ها به تجربیات واقعی زندگی تبدیل می شوند.

به گزارش جی پلاس، دنیای اقتصاد نوشت: موسسان این موزه ماموریت خود را طراحی محیط هایی تعریف می کنند که مردم را کنار یکدیگر جمع می کند و قوه تخیل آنها را برمی انگیزاند. آنها به این گشت و گذار در موزه عنوان «سفر تجربی بستنی» داده اند.موزه بستنی یک موزه سنتی نیست. در موزه بستنی در لس آنجلس، بازدیدکنندگان می توانند با پرداخت یک بلیت نه چندان ارزان ۲۹ دلاری (برای کودکان ۱۸ دلار) از امکانات هنری مانند اتاقی پر از بستنی های یخی غول پیکر استفاده کنند؛ مجسمه هایی که در حال آب شدن از روی دیوار هستند. در اتاق موز ۱۰ هزار موز آویزان است و مردم می توانند بوی کاغذهای آغشته به اسانس موز را استشمام کنند و استخر حاوی صدها میلیون دانه رنگی خوراکی از دیگر صحنه های تماشایی این نمایشگاه است.

آنها می توانند محصولات کارخانه های لبنیات کالیفرنیا مانند مک کانلز و کولهاز را بچشند و خودشان را در یک استخر به عمق یک متر و پر از دانه های رنگی پلاستیکی رنگارنگ غوطه ور کنند. این موزه ابتدا در تابستان گذشته و به مدت ۴۵ روز در نیویورک افتتاح شد و همه بلیت های آن تماما فروخته شد و ۲۰۰ هزار نفر در لیست انتظار باقی ماندند. موزه بستنی ۱۸۰ هزار دلار برای برنامه های خصوصی روزانه هزینه می کند. درآمد ناشی از فروش بلیت به ۶ میلیون دلار رسیده است.اما ایده این برنامه از کجا آمد؟ موزه بستنی زاده تفکر مریلیس بان (Maryellis Bunn) 25 ساله، اهل لاگونا بیچ کالیفرنیا است.او در این مصاحبه که ویرایش و خلاصه شده است، توضیح می دهد که چگونه با این پروژه همراه شده است، احساسات او در مورد موفقیتش چیست و برنامه های او برای آینده چه هستند.

سوزان آدامز: ایده ایجاد یک موزه بستنی از کجا آمد؟

مریلیس بان: همیشه می خواستم در یک فضای تجربی با نسل هزاره ارتباط داشته باشم. تصور می کردم هیچ چیز جدیدی در نیویورک وجود ندارد.

آدامز: چگونه می توانید بگویید هیچ چیز جدیدی برای انجام دادن در نیویورک نیست؟

بان: نیویورک سازمان ها و نهادهای قدیمی دارد که همگی تجربه شده اند؛ اما هیچ چیز جدیدی وجود ندارد.

آدامز: چرا بستنی؟

بان: من عاشق بستنی هستم. بستنی هر روز هفته می تواند من را شاد کند.

آدامز: اما چرا ایجاد یک موزه؟

بان: زمانی که به اسامی نگاه می کردیم، «موزه» چیزی بود که مردم درک می کردند.

آدامز: چگونه تصمیم گرفتید که در این موزه چه چیزی را به نمایش بگذارید؟

بان: همه اتاق ها را خودم طراحی کردم. بسیاری از این ایده رویاهای کودکی من بودند. من در کنار اقیانوس بزرگ شدم و تصور می کردم که چه حد جذاب بود اگر این اقیانوس پر از دانه های خوراکی بود و من می توانستم در آن شنا کنم.

آدامز: تامین مالی شما به چه صورت بود؟

بان: شریک تجاری من مانیش ورا (Manish Vora) مالک Light Box (شرکتی واقع در نیویورک که فضای دیجیتال برای رخدادهای مختلف در اختیار شما می گذارد) است. ما هر دو به طور شخصی در این شرکت سرمایه گذاری کردیم. ما در نیویورک با تیندر کار کردیم.

آدامز: بنابراین تیندر به عنوان یک حامی مالی شما مطرح است؟

بان: درست است. تصور من این بود که به جای اینکه برندها فضای تبلیغات دیجیتال را بخرند، می توانم تجربه ای ایجاد کنم که نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بهتری را تحویل دهد.

آدامز: آیا این اتفاق افتاده است؟

بان: در لس آنجلس، به هر بازدیدکننده موزه، یک شکلات داو (Dove) ارائه می شود. اگر شما یک شکلات با بسته بندی طلایی بردارید، جایزه یک بسته شکلات را برده اید. داو در ماه اول بازگشایی شاهد ۹ درصد افزایش در فروش بوده است.

آدامز: چگونه این موزه را در نیویورک توسعه دادید؟

بان: ما یک اطلاعیه رسمی مجزا فرستادیم و ظرف سه روز کل بلیت هایمان را فروختیم.

آدامز: چه چیزی در مورد شهرتی که به دست آوردید، شما را شگفت زده کرده است؟

بان: دیروز ایمیل شخصی من پر بود از کسانی که از ابوظبی و ژاپن خواستار دیدن موزه بستنی بودند.

آدامز: چه اشتباهاتی مرتکب شده اید؟

بان: روز افتتاحیه رایگان ما در نیویورک فاجعه بود. صبح که آنجا رسیدم، مردم در مقابل درب موزه خواب بودند. به همه آنها بستنی دادم و ایمیل هایی برای سایرین فرستادم، مبنی بر اینکه نمی توانیم آنها را بپذیریم و ناچار به پذیرش آنها در روز دیگری هستیم.

آدامز: پس از اینکه موزه خود در لس آنجلس را تعطیل کنید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بان: امیدوارم تا پایان سال جاری بتوانم موزه ای در سانفرانسیسکو و میامی دایر کنم و به دنبال ایجاد یک کشتی در نیویورک با یک رستوران و یک سالن اسپا هستم. همچنین می خواهم یک هتل در لاس وگاس با یک موزه داخل آن بسازم.

آدامز: چگونه همه اینها را تامین مالی می کنید؟

بان: از طریق فروش بلیت و حمایت مالی. ما یک تیم محصول ایجاد کرده ایم که تجربیات نو خلق می کنند. همچنین در پروسه ایجاد برند بستنی خودمان هستیم. اما هدف اصلی ما ایجاد تجربه است.

توسط | 2017-08-04T14:52:29+00:00 جولای 31st, 2012|دسته بندی نشده دسته بندی ها|برچسب ها:٪ s |بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

آدرس دفتر مرکزی

تهران – خیابان شهید مطهری – خیابان علی اکبری – کوچه تیرداد – پلاک 11 – طبقه اول – کدپستی 1576846315 – تلفن 88746958 – 021 , 88732476 – 021 فاکس : 88734506 – 021

آدرس کارخانه

 ملارد – صفادشت – شهرک صنعتی صفادشت – بلوکH4 – کدپستی : 3164114071
Email : info@nchs.co.ir